Belgie zakázala divoká zvířata v cirkusech

23. července 2013
foto

Ve zvěřincích belgických cirkusů již nebudou na návštěvníky čekat cvičená divoká zvířata, jako jsou lvi, tygři či sloni. Belgická vláda rozhodla, že zakáže cirkusům tato zvířata chovat, protože jim nedokážou zařídit přijatelné životní podmínky.Rozhodnutí vlády následuje po šetření zvláštní komise na podzim roku 2011. Vyšetřování zjistilo, že cirkusy nejsou s to splňovat poměrně striktní pravidla pro chov divokých zvířat, například velikost klecí nebo bazén pro koupání tygrů.


"Divoká zvířata již nemají důvod být v cirkuse. Byla typická pro cirkus začátku minulého století, kdy je tam lidé objevovali. Dnes mají tuto didaktickou roli zoologické zahrady," uvedl šéf kabinetu ministryně zdravotnictví Laurette Onkelinxové.


V belgických cirkusech tak nyní budou moci být jen zvířata jako velbloudi, lamy, psi, koně, poníci, papoušci či kozy.


Zákaz začne platit rok poté, co ho ještě schválí parlament. V Evropě zakázalo divoká zvířata v cirkusech již Rakousko, částečné zákazy platí v Německu, Maďarsku, Dánsku a Švédsku. Zákaz se připravuje též ve Velké Británii a Nizozemsku.


Doufejme, že tento trend brzy dorazí i do Česka. Máte-li zájem o symbolickou podporu zákazu drezúry divokých zvířat, podepište internetovou petici zde. Čeští aktivisté též chystají intenzivní kampaň s peticí papírovou (tu si můžete stáhnout zde a sbírat podpisy také). Chcete-li mít aktuální info o jejím průběhu, sledujte na facebooku stránky Soucitne.cz, kde o ní budeme průběžně informovat. Pro bližší znalost problematiky zvířat v cirkusech doporučujeme web www.cirkusybezzvirat.cz.


 


photo by: http://www.sxc.hu/photo/371526Převzato od: http://soucitne.cz/belgie-zakazala-divoka-zvirata-v-cirkusech

zobrazeno 1280x
0 komentářů
DALŠÍ ČLÁNKY Z TÉTO KATEGORIE
Vidím to jinak
© 2013 www.vidimtojinak.cz - všechna práva vyhrazena

Licence Creative Commons

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci
Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Unported
web & design: 25 promotion